SVATBA

Nejdříve pár základních informací k samotnému focení. Ukázkové fotografie najdete dole 🙂

,,Jak to celé bude probíhat?“

V případě zájmu o rezervaci termínu na Vaši svatbu mě neváhejte kontaktovat pomocí kontaktního formuláře zde na webu, telefonicky, e-mailem, nebo přes sociální sítě. Následně si přes telefon / e-mail stručně vyjasníme naše představy. Poté Vám zašlu na e-mail náhled smlouvy o pořízení svatebních fotografií k prostudování. Smlouva mimo jiné zavazuje mne k focení a předání fotografií,  popisuje rozsah počtu dodaných  fotografií a termín dodání. Stejně tak popisuje povinnosti zákazníka uhradit domluvenou částku v určitém termínu. Po přečtení zaslané smlouvy naplánujeme termín videohovoru / telefonátu, kde si spolu jednotlivé body smlouvy projdeme a domluvíme se na případně spolupráci. Po tomto videohovoru / telefonátu Vám již dle předchozí domluvy zašlu smlouvu na podpis. Podepsanou a oskenovanou ji zašlete zpět. Tato smlouva nabývá platnosti až v momentě uhrazení zálohové platby 1000 Kč. Záloha bude odečtena z celkové částky za fotografické služby. Při zrušení domluveného fotografování ze strany zákazníka, méně než 2 měsíce před svatebním dnem, propadá tato záloha bez náhrady fotografovi. Zaplacení zbylé částky proběhne po převzetí vyhotovené zakázky, tedy až po Vaši svatbě.

Osobní schůzku naplánujeme vždy na termín, kdy už budete o samotné organizaci svatebního dne vědět více podrobností, tedy ideálně kolem měsíce před svatbou. Snažím se schůzku naplánovat na místo konání svatebního obřadu / svatební hostiny. Můžeme si místo spolu projít, vyjasnit si detaily a naplánovat vhodné místa pro focení (společná fotografie, skupinové foto, portrétní foto apod.). Nabízím Vám na této schůzce možnost předsvatebního focení. Kdy spolu můžeme vyfotit pár zkušebních portrétů na místech, kam o svatebním dni půjdeme. Tyto vyfocené portréty Vám zdarma poskytnu v elektronické podobě pár dní po této schůzce.

Díky svým zkušenostem Vám také mohu poradit s časovým harmonogramem svatebního dne a naplánovat tak vhodnou dobu pro svatební focení apod.

,,Za kolik nám vyfotíte svatbu?“

Ceny svatebního focení dělím na dvě následující varianty rozdělené zejména podle počtu hodin focení a tomu odpovídající počet fotografií:


Malý balíček

13 500 Kč

5 hodin focení

odhadem 300+ fotografií na flash disku + online galerie

deset tištěných fotografií ve formátu 10 x 15 cm

sleva 10 % pro tisk fotografií, fotoobrazů a fotoknih

dárkový poukaz (přenosný) na jakékoliv focení v hodnotě 500 Kč

Např.: vhodné pro focení obřadu + hostiny + portrétní fotografie.


Velký balíček

17 000 Kč

10 hodin focení

odhadem 500+ fotografií na flash disku + online galerie

dvacet tištěných fotografií ve formátu 10 x 15 cm

sleva 10 % pro tisk fotografií, fotoobrazů a fotoknih

dárkový poukaz (přenosný) na jakékoliv focení v hodnotě 1000 Kč

Např.: vhodné pro focení od příprav počínaje, přes obřad, hostinu, portrétní focení a prvním tancem konče.


Za každou další hodinu nad rámec výše zmíněných balíčků bude účtována částka 1000 Kč / hod. Maximální celková doba focení je 12 hodin.

,,Dojedete k nám zadarmo?“

Nabídka mých služeb pro svatební focení obsahuje dopravu ZDARMA do 40 km od Pardubic, poté je k výsledné ceně účtována cena za dopravu 10 Kč/km za každý ujetý kilometr nad tuto vzdálenost (tam a zpět). Dopravu na předsvatební schůzky neúčtuji.

,,Kdy budu platit?“

Posílám fakturu až po předání fotek, takže až při odeslání svatebního balíčku. Faktura bude mít splatnost 14 dnů. Delší doba splatnosti je možná po vzájemné dohodě.

,,Kolik fotografií dostanu?“

Každá svatba je jiná a nikdy dopředu nevím, jaký přesný počet fotografií Vám nakonec odevzdám. Tudíž sděluji pouze odhadovaný počet fotografií. Což není rozhodně věc, čeho byste se měli obávat, ba naopak. Pro příklad, průměrný počet fotografií pro deseti hodinové svatební focení je okolo 400-500 fotografií, které Vám nakonec předám. Každou fotografií, kterou spolu nafotíme a která projde mou selekcí a následnou úpravou (korekce barev, případné doostření, odstranění nežádoucích věcí / předmětů) Vám předám. Obvykle některé fotky z konečného výběru, ke kterým se hodí černobílá varianta,  dodávám v černobílé verzi.

,,Kdy fotografie dostanu?“

Zde Vám přesný termín předání fotografií bohužel také neřeknu, nicméně maximální doba, po jaké fotografie od dne obřadu určitě obdržíte je 60 dní. Každopádně zpravidla je tato doba okolo dvou až tří týdnů. Vždy se snažím fotografie předat co nejdříve, ale jak už to tak bývá, nevím dopředu jak budu zrovna časově vytížen. Nicméně abych Vám ukrátil čekání, když to čas dovolí, začal jsem posílat několik dní po svatbě pár fotek dle svého výběru na ukázku. Abyste se mohli pochlubit třeba na sociálních sítích, nebo prostě jen tak pro radost. 🙂

,,Jakou formou fotografie dostanu?“

Jakmile fotografie dokončím, pošlu Vám e-mail ve kterém budou tři odkazy. Přes první odkaz stáhnete všechny fotografie v plném rozlišení do Vašeho počítače, v druhém odkazu stáhnete do Vašeho počítače všechny fotografie ve zmenšené velikosti (vhodné pro sociální sítě, poslání přes mail apod.) a přes třetí odkaz se dostanete do online galerie, kterou lze sdílet přes odkaz. Komu tento odkaz pošlete, ten si galerii může zobrazit u sebe na počítači, nebo mobilu. Jakmile si fotografie prohlédnete a pokud nebudete chtít dělat nějaké konkrétní úpravy, začnu připravovat svatební balíček. Balíček bude obsahovat flash disk se všemi fotkami v ozdobné krabičce. Dále v tomto balíčku najdete 10-20 tištěných fotografií dle mého výběru ve formátu 10 x 15 cm, dárkový poukaz (přenosný) na focení v hodnotě 500/1000 Kč. Tento balíček odešlu poštou (případně osobně dovezu) cca do 1-2 týdnů od zaslání fotografií e-mailem.

,,Tisknete fotografie?“

Tištěné fotografie předávám pouze ty, které máte zdarma v rámci svatebního balíčku. Navíc ale dostanete  10% slevový kód, který můžete uplatnit u profesionální tiskařské společnosti a to: kvalitnifotky.cz , kde si můžete vytisknout fotky v jakékoliv velikosti, nechat vytisknout fotoobraz, nebo vytvořit luxusní fotoknihu. Se vším Vám rád pomůžu a vysvětlím. 🙂

,,Až obdržím výsledné fotografie, mohu požádat o nějaké navíc?“

Mohu Vás tímto ujistit, že výsledný soubor fotografií, který Vám předám, obsahuje všechny použitelné fotografie, co prošly mým výběrem. A to díky tomu, že nemám žádný maximální limit počtu fotografií, který si objednáte. Pokud i přesto budete chtít přidat nějaké fotografie například z dané části dne apod., udělám co bude v mých silách abych nějakou fotku ještě vydoloval. 🙂 Každopádně je tato možnost už zpoplatněna. A sice 100 Kč za každou další fotku nad rámec předaných fotek.

,,Můžete na této fotce odmazat tu pouliční lampu?“

Ano, můžu! 🙂 Toto, je samozřejmě jen příklad, ale i nějak takto může vypadat naše konverzace po předání fotografií. Nebojte se zeptat, rád udělám co je v mých silách. Tato možnost je zdarma. Jelikož nikdo není bezchybný a i já mohu nějakou tu nešikovně postavenou lampu přehlédnout. 🙂

,,Fotíte sám?“

Fotím sám, ale mohu si v případě potřeby s sebou vzít asistentku. Tuto možnost můžeme probrat na osobní schůzce.

,,Dáte si s námi slavnostní jídlo?“

Pokud se jako fotograf zúčastním hostiny, rád doplním (doplníme – pokud bude přítomna i asistentka) energii u slavnostního stolu. Zde jen malé doporučení: Při tvoření zasedacího pořádku mě (nás) jako fotografa usaďte prosím někam ke kraji, abych mohl od stolu rychle a nenápadně vstát, vyfotit zajímavé okamžiky a nikoho tak nerušil. 

,,Jak vás mohu kontaktovat?“

V záložce „KONTAKT“ tohoto webu, najdete kontaktní formulář, přes který jednoduše pošlete zprávu. Případně zde najdete můj email, či telefon. Najdete zde také odkaz na Facebookové stránky, přes které mě lze také kontaktovat.

,,Jo a ještě jedna věc, uvidím naše fotky u Vás na stránkách?“

Některé fotografie používám na svých stránkách, nebo sociálních sítích jako součást mého portfolia pro ukázku dalším zájemcům. Takže ano, některé fotky se na mých stránkách mohou objevit, každopádně tak učiním až poté, co fotky obdržíte. U fotografií nebudu uvádět jméno ani jiné kontaktní informace. K tomuto zobrazení fotografií spolu samozřejmě sepíšeme písemný souhlas, který můžete kdykoli odvolat.